2019 - 2020

Kalėdinės mugės šurmulys

          Kalėdos - tai metas, kai namuose kvepia eglutės šakelėmis, kai širdis sušildo jauki žvakių šviesa ir žmonės dalijasi meile bei gerumu...

          Šią šventę taip pat pasitinka Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos bendruomenė.  Gruodžio 19 – ąją aktų salėje vyko Kalėdinė mugė. Stalai lūžo nuo įvairių skanėstų: meduolinių sausainių, pyragų, keksiukų, kuriuos gamino mūsų mokyklos  būsimieji virėjai ir padavėjai. Be maisto produktų, buvo galima įsigyti ir gražių medinių pakabukų su vardais, knygų skirtukų, pieštukinių, medinių pjaustymo lentelių, ypatingos naminės arbatos, eglučių žaisliukų, sagių... Ir visa tai gamino mokiniai bei mokytojai.

          Šventės metu savo muzikines dovanas įteikė ir S. Kotovos vadovaujamas merginų ansamblis bei S. Čiuželienės vadovaujamas merginų šokių kolektyvas. O renginiui įpusėjus į duris pasibeldė... Kalėdų senelis ir Snieguolė, nešini pilnu maišu saldžių dovanų bei padėkų !

          Ši šventė įnešė Kalėdinę dvasią į kiekvieno širdis. Tegul ateinantys 2020 – ieji metai bus pilni optimizmo, sėkmingų sprendimų, kūrybinių atradimų ir stiprybės juos įgyvendinant, o visos negandos tesutirpsta naujametinių žvakučių liepsnose!

AIRA SENKEVIČIŪTĖ , 16 pb

Buvome šaunūs...

          Neseniai Kaišiadorių meno mokykla šventė penkiasdešimt penkerių metų jubiliejų. Esame dėkingi, kad nelikome nepastebėti ir nuošalyje, kad galėjome pagelbėti savo kolegoms. Dėkojame Meno mokyklos administracijai už pasitikėjimą mumis, nes ši šventė mūsų moksleiviams tapo gera proga pademonstruoti profesines žinias ir gebėjimus. Mūsų mokykla gali didžiuotis, kad turi tokių šaunių būsimųjų maisto ruošėjų ir barmenų. Mes , specialybės mokytojos S.Čiuželienė ir D.Šakienė,esame dėkingos 15 mr grupės moksleiviui R.Butkui, 9 pb grupės moksleiviams L. Miliukui, L. Meilutytei, V. Barysaitei, G. Jurgelevičiūtei, I.Janušytei, 16 mr grupės moksleivei D. Noreikaitei, T2V grupės moksleivei G.Milašiūtei ir T1V grupės moksleivei V. Bajorūnienei .

                                                                Specialybės mokytoja S.Čiuželienė

Tolerancijos diena

             Kaip ir kiekvienais metais, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos bendruomenė lapkričio 16-ąją minėjo tolerancijos dieną.             Tolerancija - tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.  Šių metų šventės simbolis - švyturys, kuris reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Kaip švyturys svarbus laivams, taip pat ir tolerancija yra svarbi žmogaus savybė, kuri padeda išlaikyti taikią visuomenę, kitaip sakant, ,,neužplaukti ant seklumos’’. Tolerantiškoje visuomenėje skatinamas pakantumas, mandagumas, pagarba, o visų svarbiausias yra supratimas, kad visi žmonės skirtingi ir jie turi teisę būti pripažinti visuomenės, nes kiekvienas yra savaip unikalus.

             Minėdami šią dieną, mūsų mokyklos moksleiviai visus nustebino savo išradingumu ir švyturių įvairove. Gaminiai buvo labai skirtingi, bet visi jie turėjo vieną panašumą - tai buvo švyturiai: išdrožti iš medžio, nupiešti drobėje, popieriaus lape, išlankstyti, sulipdyti bei iškepti orkaitėje pyragai. Ir valgomi, ir nevalgomi…

            Renginio vedėjos Aira (16mr) ir Liveta (9pb) ne tik išaiškino, kokia šios dienos prasmė, bet ir pateikė kiekvienai grupei klausimų, o geriausiai atsakiusiųjų laukė staigmena. Daugelis išgirdo daug naudingos ir įdomios informacijos apie toleranciją, švyturius Lietuvoje. Šventėje išgirsta informacija leido suprasti, kad reikia gerbti kiekvieną, ir ne tik tolerancijos dieną, bet visada.

Aira Senkevičiūtė, 16 mr  

Šventės karalius – makaronas

          Jau tapo tradicija, kad spalio 16-oji, Pasaulinė maisto diena, minima Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje. Nusprendėme, jog šios dienos pagrindinis gaminamų patiekalų produktas bus makaronas.

          Makaronas – vienas svarbesnių maisto produktų kai kurių tautų kulinarijoje ir galintis pakeisti kitus ląstelienos produktus: duoną, košes, ryžius, šakniavaisius. Iš literatų būrelio (vad. R.Ivaškevičienė) narių Paulinos (9 pb) ir Gretos (9 pb) parengto stendo sužinojome daug įdomių faktų apie šį lietuvių dažnai vartojamą produktą. Seniausi makaronų pavyzdžiai atrasti Kinijoje, jiems apie 4000 metų. O pirmą kartą literatūroje paminėti 14 amžiaus italų poeto Dž. Bokačo ,,Dekamerone“. Singapūre makaronai vadinami mėsa. Pasaulyje yra apie 600 rūšių makaronų. Beje, kasmet statistinis italas suvalgo apie 23 kilogramus makaronų.

          Ši diena buvo ypatinga, nes ne tik būsimieji virėjai, bet ir kitų profesijų moksleiviai, mokytojai turėjo progą nustebinti  išradingumu. Dalyviai gamino įvairius patiekalus ir pristatė jų receptus, kurių pagrindinis ingredientas ir buvo jau minėtasis šventės karalius. Renginio vedėjos Aira (16 mr) ir Atlanta (16 mr) patikrino ir susirinkusiųjų žinias, pateikusios keletą klausimų.

          Renginys bent trumpam leido atsipūsti nuo teorinių pamokų, praskaidrino nuotaiką, suteikė galimybę degustuoti, pasidalinti patirtimi, pabendrauti prie arbatos puodelio. O direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai A. Pociaus įteikti padėkos raštai paskatino dar labiau domėtis kulinarija bei jos paslaptimis.

                                     Aira Senkevičiūtė, 16 mr

,,Leiskit padėkot už kelią, už gyvenimą…”

          Rudeniui tyliai su savo spalvų palete ir teptuku žengiant per mūsų kiemus atkeliavo dar viena šventė – Mokytojo diena.

          Didelė dalis mokytojų – pašaukimo žmonės, nuoširdžiu darbu, kūrybiškumu ir išmintimi vedantys moksleivius į pažinimą ir dvasinę brandą. Padrąsinančia šypsena, draugišku pajuokavimu, griežtu žodžiu ar nuosekliu reiklumu – kiekvieno iš mūsų gyvenimo kelyje pėdsaką įspaudė kuris nors mokytojas.

          Spalio 4-ąją visus mokyklos mokytojus nuoširdžiai sveikinome šios šventės proga ir kvietėme nors pusvalandžiui atitrūkti nuo įprastų mokytojo pareigų. Mokyklos fojė papuošė rudens spalvų gėlių kompozicijos. Renginio metu skambėjusios Airos ir Atlantos eilės leido mokytojams atsipalaiduoti, pamąstyti, o ,,gydytojų” Livetos ir Giletos sveikatos patikrinimas prajuokino ne vieną.Suglumę renginio vedėjai Evelina ir Tautvydas turėjo pakęsti ir ,,paštininkės” Indrės įsiveržimą.Be gražių eilių, mokytojams buvo įteiktos dar kelios ypatingos dovanos: estradinio būrelio daina (vad.S.Kotova) bei šokių būrelio  (vad. S.Čiuželienė) merginų pasirodymas. Mokytojų laukė ir keliolika klastingų klausimų- mini protų mūšio kovoje, kuriuos parengė literatų būrelio nariai (vad.R.Ivaškevičienė).Renginio pabaigoje būsimos padavėjos vaišino kava, arbata ir pačių gamintais saldėsiais.

          Mieli mokytojai, ačiū, kad mokote mus ne iš knygų, o iš širdies.Linkime, kad  Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puoštų Jūsų sielas ir uždegtų jose norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais.

                                                                                            Literatų būrelio informacija  

Pradedam naują kelionę…

Pasidabinę šermukšnių karoliais,

Apsiginklavę spalvingais kardeliais,

Pradedam naują kelionę

Mokslo takais ir takeliais.

 

          Tokiais žodžiais Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos abiturientė Liveta (9 pb) kreipėsi į visus, susirinkusius į mokslo metų pradžios šventę. Juk atsiveria dar vienerios durys. Mokyklos durys, klasės durys, mokytojų širdys, galimybių skrynia…

          Paskutinius metus šioje mokykloje besimokantis absolventas Jonas (22 st) pasidalino savo emocijomis: ,,Kai ruošiausi į mokyklą, nors ir žinojau, kad viskas bus kaip įprasta, viduje kažkas kėlė nerimą. Tikrai ne iššūkiai ir sunkumai, kurie manęs dar laukia. Turbūt tai buvo mintis, kad šie metai paskutiniai…Linkiu visiems neskubėti, viską, ką geriausia galima, išspausti iš šitų metų. Jie tokie vieninteliai ir tokie lemtingi.”

          Ne veltui sakoma, kad ką išmoksi, ant pečių nenešiosi. Nes ne turtai, ne jėga, o būtent žinios žmogų daro didžiu.

          Linkime visiems moksleiviams sėkmės ir kantrybės siekiant užsibrėžtų tikslų. Atraskite mokslo šviesą, tegul vadovėliai tampa  ištikimais draugais, kuriais niekad nenusiviltumėte. Linkime užsidegimo, kantrybės, atkaklumo ir užsispyrimo, kad jau pavasarį galėtumėte raškyti saldžius mokslo vaisius.

                                                                                                  Literatų būrelio nariai  

2018 - 2019

Protų mūšis - 2019

          Mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais.  (Fizikas Albert Einstein)

          Jau penktus metus mokykloje vykstantis žinių turnyras patvirtina šią mokslininko mintį. Negali pritrūkti klausimų, negalima žinoti visų atsakymų…Pasitikrinti sukauptą žinių bagažą turėjo galimybę 9-10 ir 11-12 klasių moksleiviai. Jiems buvo pateikti klausimai iš įvairių sričių: lietuvių literatūros ir kalbos, matematikos, istorijos, geografijos, chemijos, biologijos, informatikos, anglų kalbos. Teko įveikti keturis turus ir atsakyti į keturiasdešimt klausimų.

          Po kovos vos ne ,,koja kojon” 9-10 klasių kategorijoje nugalėjo 9 klasės merginos- Gabija Lokšina ir Aušra Garbačionkaitė. 11-12 klasių kategorijoje nepralenkiami buvo abiturientai iš 22 st grupės- Modestas Jurevičius ir Lukas Zakarevičius.

          Dėkojame visiems moksleiviams, dalyvavusiems konkurse, taip pat įvairių dalykų mokytojams, parengusiems įdomias užduotis, balsų skaičiavimo komisijai- dvyliktokams Jonui ir Klaidui.

                      Visada prisiminkite kinų patarlę: išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum.

Konkurso organizatorė Rita Ivaškevičienė  

Kalbų dienos

Žodžiai, kaip ir daiktai,-

atšimpa ir nusinešioja.

juos reikia galąsti,

o prieš ištariant dulkes nušluostyti,

kaip nušluostome jas nuo paveikslo.

Tad kalbėkime tik dideliais

ir labai švariais žodžiais.

                            Justinas Marcinkevičius

 

          Vasario 16- kovo 11. Šis tarpušvenčio laikotarpis itin svarbus ne tik mūsų mokyklos moksleiviams, bet ir visai Lietuvai dėl gausybės renginių. Jau ne pirmi metai mūsų mokyklos bendruomenė labai noriai ir aktyviai dalyvauja įvairiuose vykdomuose projektuose. Tad ką nuveikėme per tas kelias savaites?

          Organizavome konkursą 9-12 klasių moksleiviams ,,Raštingiausias mokyklos moksleivis“ . Jo nugalėtoju tapo vienuoliktokas, būsimasis statybininkas Simonas Grigas (23 st).

          Konkurso ,,Dailiausia rašysena“ tikslas- išaiškinti gražiausios rašysenos savininkus ir savininkes. Sulaukėme išties daug darbų. Susumavus balsavusių rezultatus paaiškėjo nugalėtojai. Merginų kategorija: I vieta- Evelina Zagurskaitė (15 mr), II vieta- Aušra Garbačionkaitė ( 9 kl.), III vieta- Aistė Karnilaitė (9 pb). Vaikinų kategorija: I vieta- Tautvydas Zaksas (15 mr), II vieta- Mantas Žilinskas (22 st), III vieta- Ligitas Miliukas (9 pb).

          Itin daug įspūdingų darbų sulaukėme konkursui ,,Literatūros kūrinio iliustracija”. Vertinti ir skirstyti vietas itin keblu, nes kiekvienas piešinys savotiškai gražus, originalus, tikslus. Tad dėkojame visiems, dalyvavusiems šiame konkurse.

          Kovo 7 d. penkių moksleivių komanda, lydima mokytojos R.Ivaškevičienės, dalyvavo Kauno regiono profesinio ugdymo įstaigų žinių turnyre ,,Lietuva- tai aš” Kauno įgulos karininkų ramovėje. Buvo pateiktas 101 klausimas iš lietuvių kalbos, literatūros ir kultūros, Lietuvos istorijos, liaudies kultūros ir etnografijos, gamtos ir geografijos, politikos ir valstybingumo sričių. Nuoširdžiai dėkojame mokyklos moksleiviams, užėmusiems trečią vietą: Aistei Karnilaitei (9pb), Simonui Grigui (23st), Arnui Vainai (10žū), Jonui Mickevičiui (22st), Tautvydui Zaksui (15mr). Linkime ir toliau pildyti savo žinių bagažą.

          Taip pat dėkojame visiems, kovo 8 d. rašiusiems Nacionalinį diktantą: Aušrai Garbačionkaitei (9 kl.), Vitalijai Stančiauskaitei (9 kl.), Austėjai Bandzevičiūtei (10 kl.), Gabijai Bartusevičiūtei (10 kl.), Gabrielei Jurevičiūtei (10 kl.), Evelinai Klimavičiūtei (10 kl.), Jokūbui Petkevičiui (10 kl.), Giletai Jurgelevičiūtei (9 pb), Ligitui Miliukui (9 pb), Ryčiui Beržanskui (23 st), Edminui Butkui (23 st), Arminui Mirončikui (23 st), Linai Liaudenskienei (dailės mokytojai).

          Visiems linkime  ginti, puoselėti, saugoti tokią unikalią lietuvių kalbą ir didžiuotis tuo, jog esame lietuviai. Vadovaukitės literatūros klasiko J.Tumo- Vaižganto žodžiais: ,,Aš mylėjau ir myliu Lietuvą, nes tai mano Tėvynė, mano gyvybė, mano džiaugsmas ir pasididžiavimas“.

 

                                                                      Kalbų dienų organizatorė Rita Ivaškevičienė

Žinių turnyras ,,Lietuva- tai aš“

,,Aš mylėjau ir myliu Lietuvą, nes tai mano Tėvynė, mano gyvybė, mano džiaugsmas ir pasididžiavimas“ (Vaižgantas).

          Kovo 7 dieną mūsų mokyklos komanda dalyvavo Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų žinių turnyre, kuris organizuojamas jau ne pirmus metus Kauno įgulos karininkų ramovėje. Kelias valandas tikrinome savo žinias įvairiose srityse. Buvo pateiktas 101 klausimas iš lietuvių kalbos, literatūros ir kultūros, Lietuvos istorijos, liaudies kultūros ir etnografijos, gamtos ir geografijos, politikos ir valstybingumo sričių.     Nuoširdžiai dėkojame mokyklos moksleiviams, užėmusiems trečią vietą: Aistei Karnilaitei (9pb), Simonui Grigui (23st), Arnui Vainai (10žū), Jonui Mickevičiui (22st), Tautvydui Zaksui (15mr). Linkime ir toliau pildyti savo žinių bagažą.

Rita Ivaškevičienė  

Atsisveikinome su žiema…

          Kuomet išgirstame žodžius ,,žiema, žiema, bėk iš kiemo”, suprantame: pavasaris ne už kalnų, o ant stalo lauks daug gardžių blynų.

          Mūsų mokyklos bendruomenė, kaip ir kasmet, linksmai minėjo šią šventę. Sužinojome, kad Užgavėnių pavadinimas kilęs nuo gavėnios pavadinimo, o pastarasis nuo žodžių „gavėti“ (silpti) bei „gautis“ (žemė gaunasi iš po žiemos miego). Kad šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje.Seniau Užgavėnės buvo vadinamos Ragučio švente. Tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario.Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Tą dieną turėtų būti valgoma 7-12 kartų. Per Užgavėnes būdavo vaišinamas kiekvienas į namus užėjęs žmogus. Nors jis ir būtų sotus, privalėdavo kiekvieno valgio po truputį paimti. Užgavėnių valgių, priešingai negu Kūčių, ant stalo palikti negalima. Tad ant mūsų stalų puikavosi gausybė skanėstų:čirviniai blynai su uogienėmis, šviežiomis braškėmis, bulviniai blynai, lietiniai su dešrelėmis, varške, mieliniai, grikių blynai. O profesijos mokytojos vaišino karštomis bulvėmis su silke.Dėkojame visiems, kurie gamino, visiems, kurie buvo kartu.

          Daug išragauta, sočiai pavalgyta, tad tikimės, kad būsime sotūs ir stiprūs visus metus.

 

Literatų būrelio informacija  

„Žmogus be gyvenimo patirties panašus į smilgą vėtroje: jį svaido ir blaško galingosios pasaulio jėgos.“ (T. Dreizeris)

          Vasario mėnuo dosnus švenčių gausa: šv. Valentino diena, Lietuvos Nepriklausomybės diena, abiturientų šimtadienis.

          Šimtas dienų, šimtas žingsnių... Liko... Visą gyvenimą žmogus skaičiuoja. Pirmiausia saldainius, žaislus, vėliau – pinigus, laiką. Kodėl populiarūs tokie skaičiai, kur prie vieneto šliejasi nulis? Ir kuo nulių daugiau, tuo geriau, tuo skaičius solidesnis. Puiku, kada įvertinimai turi nulių: 10 balų, 100 procentų. Nepeikim ir vienišo vieneto: puiku būti pirmam, vienas procentas valstybiniame geriau nei dešimt balų mokykliniame. Ko reikia, kad šventė būtų laimingiausia ar bent graži. Vienintelė gelbstinti idėja - abiturientas pats turi rasti problemos sprendimą. Dažnai, nepasitikėdami savąja išmintimi, remiamės kitų. Ne kartą gyvenime pasitariame su Antika, bet, kad ši šventė pavyktų, būtina užmiršti kasandras (senovės graikų mitų herojė, pranašė, kurios nelaimę lemiančiomis pranašystėmis niekas netikėjo), Prokrusto lovą, Damoklo kardo grėsmę, nesibaigiantį Sizifo darbą ir net prometėjiškus žygdarbius. Tegu šias likusias dienas įprasmina buvimas šalia žmonių: auklėtojos, klasės draugų, vienuoliktokų, mokytojų... Atėjo intensyvaus skaičiavimo metas... Gerų jums skaičių, ištvermės ir blaivaus proto.

          Ž. B. Moljeras pasakė: „Mes esame atsakingi ne vien už tai, ką darome, bet ir už tai, ko nedarome“. Jums liko 100 dienų, kad labai  sumažėtų tai, ko nedarote, o stipriai išaugtų tai, ką darote...

                                                                                                 Literatų būrelio nariai

Kalėdinės mugės šurmulys...

          Laikas bėga taip greitai... Štai ir vėl Žemė apsuko ratą aplink Saulę. Prabėgo dar vieneri metai. Ne tik miestas  puošiasi, bet ir žmogus keičiasi, matydamas aplink puošnų baltą žemės apdarą...Artėjančios šventės- pats gražiausias metų laikas... Kiekvienas mūsų nori, kad ateinantys metai būtų geresni už praėjusius, bet , jei ateinantys metai yra  KIAULĖS, su nerimu laukiama, kas gi čia bus. Tikrai nesinorėtų, kad  kiaulė prikiaulintų, tikėkimės, kad ji  padės išknisti gilią, sultingą šaknį.

          Gruodžio 20-ąją mūsų mokyklos ,,mieste” šurmuliavo tikrų tikriausia mugė.Renginio vedėjai Evelina ir Jonas apėjo visas gatves:Statybininkų, Pagrindinę, Elektros, Maistiečių, Dailininkų, Apskaitininkų, Ūkininkų, o pavargę ir išalkę galėjo pasilepinti dviejuose ,,restoranuose”.Po ,,miestelio mero “ Jono Jočiūno sveikinimų ir apdovanojimų, po gražių Kalėdinių dainų ir šokių, visa šio miestelio bendruomenė užplūdo gatves ir turėjo puikią progą įsigyti, apsikeisti ar tiesiog padovanoti savo sukurtus gaminius. Akys raibo nuo gausybės įvairių grožybių, pilnėjo pirkinių maišeliai, bet plonėjo piniginės…Kaip gi praeisi nepaskanavęs kvapnios vištienos sriubos, sočios košės su žolelių arbata ar čia pat kepamų vaflių?Stalai lūžo nuo pyragų, keksiukų, kitų skanumynų.

          Galėjome įsigyti horoskopų, pjaustymo lentučių, originalių medinių kalendorių, eglutei skirtų papuošimų. Pasiruošta labai kruopščiai ir atsakingai, meilės įdėta su kaupu.

          Po ilgo ruošimosi maratono šią popietę visi stabtelėjome, pabuvome kartu... Juk dabar toks laikas, kai verta sustoti, prabėgusį laiką gerai apgalvoti, pamiršti blogumą, įleisti gerumą, tikėti stebuklais- juk kartais jų būna.

          Gyvenimas eina toliau. Mūsų dar laukia neatrastos žemės, nepažįstamos šalys, įdomūs žmonės, nauji išbandymai. Tad sėkmingų, turiningų Kiaulės metų.

 

Literatų būrelio informacija

Lapkričio 16-oji – tolerancijos diena

          Tolerancijos sąvoka yra aiškiai apibrėžta psichologiniuose šaltiniuose ir, ko gero, neverta kartoti, kad pagrindinė tolerancijos išraiška yra kantrybė bei pakantumas.Tai kasdieniai išgyvenimai. Priešingos nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų, pomėgių gerbimas. Gerbimas žmogaus tokio, koks jis yra. Tolerancija nėra tai, kad turiu gerbti kito nuomonę, ją laikyti teisinga, nes dauguma tai daro. Tolerancija – tai žvilgsnis į žmogų, tokį kaip aš, kuris klysta, kitaip mąsto, elgiasi, juk ir liaudies patarlė byloja, kad visi mes esame iš vieno molio drėbti. 

          Šių metų tolerancijos dienos simbolis- raktas. Raktas - tai daiktas, skirtas atrakinti įvairioms spynoms. Širdis  taip pat turi savotišką spyną. Bet raktas širdžiai yra kitoks, jis nėra pagamintas iš metalo, medžio ar popieriaus. Žmogaus širdį galima paliesti gražiais žodžiais arba gerais darbais.

          Mūsų mokyklos moksleiviai išties nustebino savo išradingumu. Tolerancijos raktų mugėje galėjome išvysti įvairių dirbinių: muzikos raktas iš putplasčio, mediniai raktai, valgomi raktai-pyragai, įvairūs plakatai ir piešiniai…Supratome viena- ši tema labia aktuali ir buvo puiki proga atskleisti savo išmonę, fantaziją.

          Taigi nepamirškime, kad raktas atrakina ir užrakina bet kurias duris, panaikina mūsų kelyje įvairias kliūtis – materialias, dvasines ir simbolizuoja pasirinkimo laisvę.

                                                                                                   Literatų būrelio informacija

Spalio 16 – oji – Pasaulinė maisto diena
Šventės karalienė - kruopa

                      Spalio 16-oji - diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, ką, kada ir kaip mes valgome. Ji minima siekiant informuoti visuomenę apie pasaulio maisto trūkumo problemą, netinkamą ir nesubalansuotą mitybą bei skurdą. Vienose šalyse jos tikslas -  kovoti su badu, kitose – su prasta mityba ar išmetamo maisto kiekiu.

                      Minint Pasaulinę maisto dieną, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje organizuoto renginio tikslas- daugiau dėmesio skirti sveikos mitybos įpročiams ugdyti. Juk žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei sveika mityba yra bene svarbiausia. Renginio tema – „Šventės karalienė – kruopa“.  Šventę organizavo  profesijos  mokytojos D. Šakienė ir S.Čiuželienė. Pasak mokytojos Dalios, ši šventė mokykloje organizuojama jau dvyliktus metus.

                      Ši diena buvo ypatinga. Literatų būrelio nariai (vad. R.Ivaškevičienė) paruošė stendą su įvairių kruopų pavyzdžiais ir aprašymais, vyko pokalbiai, diskusijos. Šventę vedė trečio kurso maisto ruošimo specialybės moksleivės Guoda ir Sandra. Jos priminė šventės prasmę, papasakojo, kokią naudą organizmui turi kruopos. Kruopa – unikalus geležies, kalcio ir kitų maistingų medžiagų šaltinis. Maistas, kurio sudėtyje yra kruopų, gerina nuotaiką, stimuliuoja smegenis ir skatina emocinę ištvermę. Šventės vedančiosios dar priminė, kad Pasaulinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveiką mitybą, kurią lemia trys pagrindiniai principai – nuosaikumas, įvairovė ir subalansavimas.

                      Mokyklos fojė stalai buvo gausiai padengti įvairių patiekalų, kurių pagrindinė sudedamoji dalis- kruopa: avižiniai sausainiai, keksiukai, perlinių kruopų košės, mišrainės, įdarytos paprikos, grikių sausainiai, manų kruopų pyragai, apkepai, pyragėliai su ryžiais. Prie kai kurių patiekalų  buvo padėti receptai. Grupių atstovai  papasakojo, ką gamino, iš ko ir kaip. Kiti uždavė mįslę, kurią įminus buvo įteiktas prizas.

                      Direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai A. Pocius šventės dalyviams ir organizatoriams įteikė padėkos raštus. Jis paskatino moksleivius toliau domėtis sveika mityba.

                      Šventės pabaigoje visi turėjo galimybę degustuoti patiekalus, paskanauti mokytojų rinktų vaistažolių arbatų, pasikeisti patikusių patiekalų receptais. Džiugu, kad mūsų mokykloje ši šventė tampa vis populiaresnė ir į ją įsitraukia vis daugiau moksleivių ir mokytojų.

Žydronė Paškevičienė

1 TV grupės moksleivė  

2017 - 2018

Išleistuvės

Atsisveikinome...

 

Tylus laukimas skleidžiasi lyg žiedas...

Varpelis štai atvėrė jau duris...

Kažkas, paėmęs kreidą,

Lentoje užrašė :

,,Sudie, mokykline svajone nuostabi...“

                      Birželio 27-ąją mokykloje vyko paskutinė šių mokslo metų šventė- absolventų išleistuvės. Į gyvenimo tolesnį kelią išlydėjome 119 moksleivių, kuriems buvo įteikti brandos atestatai, specialybės diplomai ir pluoštas padėkų.

                      Tarėme SUDIE visada kūrybingiems, atsakingiems 13 maisto ruošimo darbuotojų ir 7 padavėjų barmenų grupių moksleiviams ( auklėtoja D. Šakienė), visada pasitempusiems ir žaviems 20 elektrikų ir 7 žemės ūkio gamybos verslo darbuotojų grupių moksleiviams ( auklėtojas V. Čėsna), visada rimtiems ir geranoriškiems 20 statybininkų grupės moksleiviams (auklėtojas R.Mikalauskas), visada pozityviai nusiteikusiems 8 apskaitininkų-kasininkų grupės moksleiviams

( auklėtoja R. Adomaitienė).

                      Išleistuvės... Diplomų įteikimas... Ateina kas metai, bet vis kitiems.  Tai metas, kai mažasis princas ar mažoji princesė užauga... Atėjo metas eiti pasitikti kitų iššūkių. Lai pasklinda Jūsų kelyje gėris, grožis. Sėkmės, geriausios kloties Jums .

Rasit visko- ir gero, ir blogo...

Rasit daug ką- kai ką prarasit...

Bet ieškokit savo kelio, paukščiai.

Kelio, kuris tarp dangaus ir žemės...

 

                                                                                                            R.Ivaškevičienė

Per kelis mėnesius pamatėme daug...

                      Dvidešimt pirmas amžius – nuolat besimokančių ir kūrybiškų asmenybių amžius. Todėl atminkime hebrajų patarlę: „Neapribok savo vaikų tik tuo, ko pats esi išmokęs, nes jie gimė kitu laiku“. Akivaizdi ugdymo netradicinėse erdvėse nauda ir pranašumas: daug vizualinės informacijos, daug praktiškų ir naudingų patarimų žmogaus kasdienybei, integruotos pamokos neįprastoje aplinkoje padeda skatinti mokinių motyvaciją. Dažniausiai mokinį  mokome atskyrę nuo gamtos, nuo jutiminio pasaulio, įrėminę tarp keturių sienų, tarp kėdės ir suolo, kaldami sausas žinias. Visi žinome, kad geriausiai išmokstame ir suvokiame tada, kai pajaučiame, paliečiame, pamatome. Kiekvienas mokslas yra negyvas ir sausas, jeigu jis yra tik knygose. Skirtingai nuo mokymosi iš vadovėlių, kur surašytos iš anksto žinomos tiesos, kiekvienas moksleivis gali viską atrasti pats.

                       Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos vienuoliktokai, 22st grupės moksleiviai, lydimi auklėtojos R.Ivaškevičienės, pamatė išties nemažai. Dar pavasario pradžioje  vykome į Lietuvos kelių muziejų (labiau žmonėms žinomą, kaip Vievio kelių muziejų), kuris buvo atidarytas 1995 m., minint automagistralės Vilnius–Kaunas 25 metų sukaktį. Muziejuje sukaupta daug vertę turinčių eksponatų, pradedant nuo Romos imperijos laikų iki šių dienų. Eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, knygos, žurnalai apie kelių tiesimą, senieji kelininkų naudoti įrankiai kelių tiesimui, apavas, priešvibraciniai batai, klumpės, mažai žinomos čempės, kurias gamindavo iš padangų gumos, „ožiukas“, naudotas auliniams batams nuo kojų numauti. Demonstruojami senolių kelių tiesimo plaktukai „špicokai“, medinė tvoklė – poliams įkalti ir kt.

Kelių muziejuje sukaupta ir etnografinė ekspozicija: kelininkų senieji namų apyvokos reikmenys, buities daiktai ir darbo įrankiai.

                      Vilniuje lankėmės Signatarų namuose, kur mus pasitiko buvęs mūsų moksleivis Tomas Kulešius, šiuo metu studijuojantis istoriją ir dirbantis gidu. Atnaujintoje ekspozicijoje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Prieš šimtą metų būtent čia, šiame pastate, gimė mūsų laisvė. 20 vyrų išdrįso paskelbti nepriklausomybę be jokių išlygų. Lietuva ir Vokietija pernai pasirašė sutartį, pagal kurią aktas Lietuvai perduodamas ilgiausiai penkeriems metams, dokumento saugojimą pratęsiant kas metus.

                      O pirmą vasaros dieną, kuomet termometro stulpelis buvo gerokai šoktelėjęs virš +20 ,  vykome į Kruonio  hidroakumuliacinę elektrinę – vienintelę hidroakumuliacinę elektrinę Baltijos šalyse, veikiančią Lietuvos energetinėje sistemoje. 1992 m.  buvo paleistas pirmasis agregatas. Susipažinome su sudėtingu inžineriniu hidrotechniniu kompleksu, turinčiu dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus.

Ne tik pasisemti edukacinių žinių, bet ir galimybę pasimėgauti poilsiu turėjome apsilankę Birštono kurortiniame mieste. Mankštinomės treniruoklių parke, vaikštinėjome Nemuno pakrante, grožėjomės Vytauto parku, kopėme į Vytauto kalną, skanavome mineralinio vandens iš biuvetės, nepamiršome aplankyti skulptūros rašytojui B.Sruogai.

Manau, kad mokiniams pamokos netradicinėse erdvėse – sielos atgaiva. Jose ugdomas ne tik vaikų kūrybiškumas, bet ir taiklus mąstymas, reikalingas hipotezių kėlimui, išvadų darymui. Ne tik mokiniai turi galimybę išbėgti iš mokyklos erdvės ir pajusti netradicinės pamokos džiaugsmą, bet ir mes, mokytojai, įsitraukiame į didelį kūrybinį darbą kartu su vaikais.

Rita Ivaškevičienė