2017 -2018

Išleistuvės

Atsisveikinome...

 

Tylus laukimas skleidžiasi lyg žiedas...

Varpelis štai atvėrė jau duris...

Kažkas, paėmęs kreidą,

Lentoje užrašė :

,,Sudie, mokykline svajone nuostabi...“

                      Birželio 27-ąją mokykloje vyko paskutinė šių mokslo metų šventė- absolventų išleistuvės. Į gyvenimo tolesnį kelią išlydėjome 119 moksleivių, kuriems buvo įteikti brandos atestatai, specialybės diplomai ir pluoštas padėkų.

                      Tarėme SUDIE visada kūrybingiems, atsakingiems 13 maisto ruošimo darbuotojų ir 7 padavėjų barmenų grupių moksleiviams ( auklėtoja D. Šakienė), visada pasitempusiems ir žaviems 20 elektrikų ir 7 žemės ūkio gamybos verslo darbuotojų grupių moksleiviams ( auklėtojas V. Čėsna), visada rimtiems ir geranoriškiems 20 statybininkų grupės moksleiviams (auklėtojas R.Mikalauskas), visada pozityviai nusiteikusiems 8 apskaitininkų-kasininkų grupės moksleiviams

( auklėtoja R. Adomaitienė).

                      Išleistuvės... Diplomų įteikimas... Ateina kas metai, bet vis kitiems.  Tai metas, kai mažasis princas ar mažoji princesė užauga... Atėjo metas eiti pasitikti kitų iššūkių. Lai pasklinda Jūsų kelyje gėris, grožis. Sėkmės, geriausios kloties Jums .

Rasit visko- ir gero, ir blogo...

Rasit daug ką- kai ką prarasit...

Bet ieškokit savo kelio, paukščiai.

Kelio, kuris tarp dangaus ir žemės...

 

                                                                                                            R.Ivaškevičienė

Per kelis mėnesius pamatėme daug...

                      Dvidešimt pirmas amžius – nuolat besimokančių ir kūrybiškų asmenybių amžius. Todėl atminkime hebrajų patarlę: „Neapribok savo vaikų tik tuo, ko pats esi išmokęs, nes jie gimė kitu laiku“. Akivaizdi ugdymo netradicinėse erdvėse nauda ir pranašumas: daug vizualinės informacijos, daug praktiškų ir naudingų patarimų žmogaus kasdienybei, integruotos pamokos neįprastoje aplinkoje padeda skatinti mokinių motyvaciją. Dažniausiai mokinį  mokome atskyrę nuo gamtos, nuo jutiminio pasaulio, įrėminę tarp keturių sienų, tarp kėdės ir suolo, kaldami sausas žinias. Visi žinome, kad geriausiai išmokstame ir suvokiame tada, kai pajaučiame, paliečiame, pamatome. Kiekvienas mokslas yra negyvas ir sausas, jeigu jis yra tik knygose. Skirtingai nuo mokymosi iš vadovėlių, kur surašytos iš anksto žinomos tiesos, kiekvienas moksleivis gali viską atrasti pats.

                       Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos vienuoliktokai, 22st grupės moksleiviai, lydimi auklėtojos R.Ivaškevičienės, pamatė išties nemažai. Dar pavasario pradžioje  vykome į Lietuvos kelių muziejų (labiau žmonėms žinomą, kaip Vievio kelių muziejų), kuris buvo atidarytas 1995 m., minint automagistralės Vilnius–Kaunas 25 metų sukaktį. Muziejuje sukaupta daug vertę turinčių eksponatų, pradedant nuo Romos imperijos laikų iki šių dienų. Eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, knygos, žurnalai apie kelių tiesimą, senieji kelininkų naudoti įrankiai kelių tiesimui, apavas, priešvibraciniai batai, klumpės, mažai žinomos čempės, kurias gamindavo iš padangų gumos, „ožiukas“, naudotas auliniams batams nuo kojų numauti. Demonstruojami senolių kelių tiesimo plaktukai „špicokai“, medinė tvoklė – poliams įkalti ir kt.

Kelių muziejuje sukaupta ir etnografinė ekspozicija: kelininkų senieji namų apyvokos reikmenys, buities daiktai ir darbo įrankiai.

                      Vilniuje lankėmės Signatarų namuose, kur mus pasitiko buvęs mūsų moksleivis Tomas Kulešius, šiuo metu studijuojantis istoriją ir dirbantis gidu. Atnaujintoje ekspozicijoje klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Prieš šimtą metų būtent čia, šiame pastate, gimė mūsų laisvė. 20 vyrų išdrįso paskelbti nepriklausomybę be jokių išlygų. Lietuva ir Vokietija pernai pasirašė sutartį, pagal kurią aktas Lietuvai perduodamas ilgiausiai penkeriems metams, dokumento saugojimą pratęsiant kas metus.

                      O pirmą vasaros dieną, kuomet termometro stulpelis buvo gerokai šoktelėjęs virš +20 ,  vykome į Kruonio  hidroakumuliacinę elektrinę – vienintelę hidroakumuliacinę elektrinę Baltijos šalyse, veikiančią Lietuvos energetinėje sistemoje. 1992 m.  buvo paleistas pirmasis agregatas. Susipažinome su sudėtingu inžineriniu hidrotechniniu kompleksu, turinčiu dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus.

Ne tik pasisemti edukacinių žinių, bet ir galimybę pasimėgauti poilsiu turėjome apsilankę Birštono kurortiniame mieste. Mankštinomės treniruoklių parke, vaikštinėjome Nemuno pakrante, grožėjomės Vytauto parku, kopėme į Vytauto kalną, skanavome mineralinio vandens iš biuvetės, nepamiršome aplankyti skulptūros rašytojui B.Sruogai.

Manau, kad mokiniams pamokos netradicinėse erdvėse – sielos atgaiva. Jose ugdomas ne tik vaikų kūrybiškumas, bet ir taiklus mąstymas, reikalingas hipotezių kėlimui, išvadų darymui. Ne tik mokiniai turi galimybę išbėgti iš mokyklos erdvės ir pajusti netradicinės pamokos džiaugsmą, bet ir mes, mokytojai, įsitraukiame į didelį kūrybinį darbą kartu su vaikais.

Rita Ivaškevičienė

,,Jau sAulelė vėl atkopdama budina svietą...“ (K.Donelaitis)

          Šv. Velykos-tai svarbiausioji krikščioniškojo pasaulio šventė, Jėzaus Kristaus prisikėlimo iš mirties minėjimas.Velykos yra kilnojama šventė, visada švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio.

          Didžiausia Velykų šventenybė - dažyti kiaušiniai. Kaip pumpurai ir grūdai, jie patys vaizdžiausi gyvybinių pradų telkiniai, gyvybės pradžios branduoliai. Ant stalo buvo statoma eglės šaka arba eglutė, kurios šakose įtaisydavo 9-12 ar daugiau lizdų su kiaušiniais, skirtais dovanoms. Eglutę papuošdavo iš tešlos keptais paukščiukais, išsprogdinto beržo šakelėmis, spalvotais popierėliais.Velykų stalą gausiai nukraudavo valgiais. Ant jo turėjo puikuotis margučiai, kiaulės galva arba paršelis, pagražintas žalumynais, sūris, sviestas, žvėriena ir net keptas ėriukas! Vaišintis pradėdavo nuo kiaušinių. Jais susidauždavo vieni su kitais arba vieną nulupę padalindavo kiekvienam linkėdami sėkmės ir sveikatos. Vakarais prie namų pasirodydavo lalaulininkai - kaimo vyrai su muzika ir dainomis sveikinantys namų šeimininkus bei jų dukras, linkėdami laimės ir sėkmės. Už sveikinimus jie gaudavo margučių, pyragų, mėsos...

          Šios gražiausios pavasario šventės proga linkim tikėjimo ir begalinio džiaugsmo. Tegul giedra ir viltinga nuotaika aplanko Jūsų namus ir širdis bei įkvepia naujiems, prasmingiems darbams.

                                                                                                           Literatų būrelio informacija

Kalbų dienos mokykloje

          Vasario 16 – kovo 11 dienomis Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje vyko renginiai, skirti lietuvių kalbos dienoms. Renginių tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti šio dalyko mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

          Iki šių dienų mes mename žmones, paaukojusius savo gyvenimą Lietuvos kultūros, raštijos ir kalbos labui. Nepabijojusius kai kada net rizikuoti gyvybe dėl savo tautos žmonių. Kartu jie aukojo savo sveikatą, ramybę ir laisvę. Visi jie nuveikė didelį darbą ir ši kova nebuvo beprasmė. Daug jų, rašytojų, kalbininkų, bebaimių knygnešių ir paprastų jiems talkinusių žmonių, seniai amžinu miegu miega savo žemelėj, tačiau atmintis apie jų nuveiktus darbus, padėjusius išsaugoti tautos egzistavimo pagrindą – kalbą bei spausdintą žodį – gyva ligi šiol.Tad kiekvieną pavasarį mokykloje vyksta keli iti svarbūs projektai.

          Trumpai apie juos. Rinkome dailiausios rašysenos savininkę ir savininką. Merginų kategorijoje  prizines vietas pelnė Evelina Zagurskaitė (15mr), Neringa Adukaitė (14 mr), Brigita Jutkevič (8 pb). Vaikinų kategorijoje – Modestas Selevas (9 žū), Julius Lebednykas (9 kl.), Povilas Rikteris (8 žū). Konkursą ,,Raštingiausias mokyklos moksleivis” laimėjo dvyliktokas Aringas Girdžius (21 st).Itin aktyviai konkurse ,,Literatūros kūrinio iliustracija” dalyvavo 9-10 klasių moksleiviai. Ačiū ne tik jiems, bet ir visiems, kurie noriai prisidėjo prie lietuvių kalbos dienos renginių. Šios dienos dar kartą įrodė, kad ,,mes savo lietuviškam žody gyvi…“

Literatų būrelio informacija  

Po rajoną pasižvalgius...

          Šie metai svarbūs tuo, kad minime mūsų valstybės atkūrimo 100-metį.Nors vasario 16-oji jau praėjo, tačiau nereiškia, kad mes pamiršome savo pažadus ir gražiai skambėjusias idėjas. Mūsų bendruomenė nusprendė prisidėti prie akcijos ,,Idėja Lietuvai“ ir aplankyti 100 istoriniu, kultūriniu, tautiniu požiūriu svarbių Lietuvos vietų.

          Dažnai keliaujame. Toli keliaujame. Tačiau kartais įdomu pradėti nuo savo šaknų, nuo savo kiemo. Tad 22 st grupės moksleiviai (aukl. R.Ivaškevičienė) nusprendė dieną skirti gilesniam susipažinimui su Kaišiadorių rajonu. Aplankėme 14 objektų: pradedant Rumšiškėmis (Šv. Onos koplyčia, J.Aisčio kapas, paminklas A.Baranauskui, Šv.arkangelo Mykolo bažnyčia), pakeliui arbatos pertraukėlei stabtelint ant Mergakalnio (Dovainonių atodanga), aplankant Žaslių Šv.Jurgio bažnyčią, šventoriuje esantį kardinolo V.Sladkevičiaus motinos kapą bei Guronių kaime jo gimtinę, baigiant Paparčiuose esančiais svarbiais objektais (piliakalnis, dominikonų vienuolyno likusi siena bei koplyčia, Aušrinės Marijos vienuolynas).

          Gyvenimas eina gana greitai. Jei nesustoji ir neapsidairai, gali daug ką praleisti... Tad kviečiame išnaudoti kiekvieną laisvą minutę ir keliauti.

Literatų būrelio informacija

Rašėme nacionalinį diktantą

          Jau vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyko kovo 2 dieną, penktadienį. Tai proga pasidžiaugti kalba, prisiminti taisykles, mėgautis turtingu tekstu (Juliaus Sasnausko ,,Vienkartinumas“) ir pasivaržyti. Diktantas nėra egzaminas, todėl nereikia bijoti nosinių ir kablelių. Juk organizatoriai siekia paskatinti žmones didžiuotis mus vienijančia kalba, o kartu ir savo valstybe. Keturiolika mūsų mokyklos moksleivių išdrįso išbandyti savo jėgas ir tądien palinko prie balto popieriaus lapo. Kaip sekėsi? Gerai. Juk svarbu dalyvauti, būti kartu.

Literatų būrelio informacija

Vasario 16-oji Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje

Mažam lašely gintaro skaidraus

Pušų ošimas, marios begalinės.

Ką atsakysiu, jei manęs paklaus:

Kas būtum be savos gimtinės?

          Lietuvoje plaka tūkstančiai karštų, tėvynę mylinčių širdžių, o jose telpa visa Lietuva – visa jos praeitis, dabartis ir ateitis. Šią vasario dieną mokyklos bendruomenę suvedė ypatinga proga-skaičius 100. Kaip Lietuva gyveno tuos metus? Savo mintimis  renginio metu dalinosi istorijos mokytoja R. Nauckūnienė.Turėjome ir svečių.Kaišiadorių muziejaus darbuotojas V. Būdvytis  išsamiai papasakojo apie tai, kaip atrodė Kaišiadorių kraštas prieš šimtmetį. Kaišiadorių meno mokyklos moksleiviai prabilo sava kalba- muzikos kalba.

          Kiekvienas žmogus, mylintis savo kraštą, turi prisidėti prie jo grožio kūrimo savomis iniciatyvomis. Prie to prisidėjome  ir mes. Profesijos mokytojas V.Čėsna  pirmo aukšto koridoriuje paruošė  savo nuotraukų ekspoziciją ir tautiškais elementais apipavidalino 21 kabineto langus .Profesijos mokytoja L. Širvinskienė pasiuvo 6 metrų ilgio ir 4,5 pločio  trispalvę , ją direktoriaus pavaduotojas A. Pocius su A. Morkūnu, V. Mitkumi  pritvirtino ant mokyklos sienos.Tokiu būdu mes  prisijungėm prie   akcijos „Iškelk vėliavą“.Profesijos mokytojas J. Žukauskas ir 21 e grupės moksleivis V. Bareika  mokykloje įrengė trispalvę  instaliaciją.Literatų būelio nariai, vadovaujami mokytojos R.Ivaškevičienės, parengė sveikinimų stendą ,,Tau, Lietuva”.Floristikos būrelio vadovė J.Žarnauskienė su komanda išradingai  papuošė mokyklos erdves. Gražių šventiškų akcentų mokyklai padovanojo dailės būrelio nariai ir jų vadovė L.Liaudenskienė.

           O kaip prie šalies gerovės gali prisidėti moksleiviai? Žinoma, gerai mokydamiesi .Neseniai baigėsi I pusmetis, tad buvo  paskelbtas geriausiai besimokančių mokyklos moksleivių dešimtukas.Geriausiu mokyklos moksleiviu tapo vienuoliktokas T.Zaksas (15 mr). O 22st grupės moksleiviai (aukl.R.Ivaškevičienė) vieninteliai mokykloje pirmą pusmetį baigė be įsiskolinimų.

          ,,Mokykla, pamokos,neįdomu jose…”-tokius žodžius dažnai tenka išgirsti.Bet šią dieną tikrai viskas buvo kitaip: tvarkaraštyje mokomieji dalykai kai kurie visai kitokie: muzika, šokis, numizmatika, IK nustatymo laboratoriniai darbai, geografija, o svarbiausia- įeini į klasę , o ten visai kitas mokytojas.Net devyni mokyklos mokytojai prisijungė prie šimtmečiui skirtos akcijos  ,,Pamoka kitaip”. Mokyklos direktorius J. Jočiūnas tapo fizikos mokytoju. Direktoriaus pavaduotojas A.Pocius supažindino mokinius su savo įspūdinga monetų kolekcija ir dėstė numizmatikos dalyką. Lietuvių kalbos mokytoja J.Daukienė ir profesijos mokytojas V. Čėsna tapo šokio pamokos mokytojais.   Kūno kultūros pamokas vedė geografijos mokytoja R.Saikauskienė .O kūno kultūros mokytojas  S.Lakavičius užėmė  geografijos mokytojo kėdę. Profesijos mokytojas A.Jarunavičius  tapo muzikos mokytoju .Informatikos  mokytoja O.Jarunavičienė mokė matematikos subtilybių. Lietuvių kalbos mokytoja  R. Ivaškevičienė   organizavo žinių turnyrą ,,Lietuva- tai aš”.

          Šventė praeis ir viskas?Ne, tikrai ne.Buvo  paskelbtos dar kelios iniciatyvos, kurias vykdysime visus šiuos mokslo metus.Profesijos mokytojas A. Balčiūnas pakvietė mokyklos bendruomenę aplankyti 100 istoriniu, tautiniu, kultūriniu požiūriu svarbių Lietuvos vietų.  Mokytoja R. Ivaškevičienė pasiūlė įrengti Lietuvos šimtmečiui skirtą gėlyną – lauksim pavasario šiai iniciatyvai įgyvendinti .

          Renginio pabaigoje maisto ruošėjų specialybės mokytojos D.Šakienė ir S.Čiuželienė kartu su maisto ruošimo specialybės moksleiviais pakvietė visus paskanauti pagal tautinio paveldo receptą pagamintos košės. Ačiū visiems,vienokiu ar kitokiu būdu prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo. Lietuvai minint 100-ąsias Valstybės atkūrimo metines, galime drąsiai teigti, kad kol bus gyvas lietuviškas žodis, tradicijos, meilė savo žemei, tol gyvuos mūsų Gintaro Tėvynė.                                                   

                                                                                                           Mokytoja    Rita Ivaškevičienė  

Karjeros diena

          Kuo būti? Šis klausimas kankina kiekvieną nuo pat mažumės. Profesijos pasirinkimas – vienas iš atsakingiausių gyvenimo sprendimų. Žinoma, ją keisti niekada ne vėlu, tačiau teisingas pasirinkimas iš pirmo karto – didelė sėkmė.Visose šalies mokyklose  akcentuojama mokinių profesinio veiklinimo svarba. Tikslas – pažinti profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, ugdytis profesinę motyvaciją bei planuoti būsimą karjerą.

          Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojai vasario 6 dieną organizavo  intensyvų pažintinį, patyriminį profesinį veiklinimą V.Giržado progimnazijos 7-8 klasių  moksleiviams. Jie buvo  supažindinami su mokykla bei mokykloje vykdomomis profesinio mokymo programomis, įgyjamomis bendrojo lavinimo, profesinėmis bei asmeninėmis kompetencijomis, suteikiama galimybė norimą specialybę išbandyti praktiškai.Juk geriausia pažintis su profesija – asmeninė patirtis.

          Mokykloje ruošiama daug įvairaus profilio specialistų: padavėjai barmenai, maisto ruošėjai, staliai, apdailininkai,traktorininkai, elektrikai, suvirintojai. Tad jaunieji svečiai noriai ir su entuziazmu ,,matavosi” specialybes, o mokyklos mokytojai bei moksleiviai dalinosi savo patirtimi, padrąsinimais, atsakinėjo į begalę užduodamų klausimų.

          Maisto ruošimo profesijos mokytojos D.Šakienė ir S.Čiuželienė kartu su 7 pb grupės moksleivėmis mokomajame bare demonstravo įgytas padavėjo barmeno žinias ir gebėjimus. Svečius mokė  pasigaminti klasikinius kokteilius, juos papuošti , degustuoti ir draugus pavaišinti, pasigaminti kavą kavos aparato pagalba.8pb grupės moksleivės demonstravo stalų serviravimo ypatumus. Pagamino  meniškus vieno kąsnio sumuštinius. Svečiams teko savarankiškai pabandyti atkartoti gražiųjų sumuštinukų gamybą, patiems paskanauti ir pavaišinti savo draugus. 

          Medienos apdirbimo laboratorijoje profesijos mokytojas A. Jarunavičius supažindino su staliaus specialybės specifika, darbo įrankiais, staklėmis.  Drąsiausi moksleiviai galėjo patys pabandyti  padirbėti išilginio ir skersinio pjovimo staklėmis. Svečiai  turėjo galimybę  pamatyti mokyklos jaunųjų stalių  paruoštus gaminius. Pastatų apšiltinimo klasėje mokytojas  pasakojo apie  pastatų  šiltinimo  specialybę , kaip labai perspektyvią šiuo metu. Svečiai galėjo patys pjaustyti  gipso, kartono plokštes, atkirpti  metalinius profilius.

          Mūrinimo ir tinkavimo laboratorijoje svečiai išgirdo apie mūrininko ir tinkuotojo specialybes iš profesijos mokytojo V. Jurkevičiaus. Moksleiviai jėgas išbandė tinkuodami stende sienas, mūrydami profesijos mokytojo paruoštas konstrukcijas. Plytelių klojimo laboratorijoje patys savarankiškai mėgino staklių pagalba atpjauti plyteles pagal nurodytus matmenis ir jas priklijuoti.

          Profesijos mokytojas A. Balčiūnas  papasakojo  apie traktorininko teisių įsigijimą. Svečiai turėjo galimybę pabendrauti su moksleiviais, besimokančiais žemės ūkio  darbuotojo specialybės ir besiruošiančiais laikyti traktorių teises. Norintys galėjo pasivažinėti  MTZ  -80 su priekaba ir CASE traktoriumi su grėbliu ir vartytuvu.

          Suvirinimo specialybės mokytojai V. Mitkus ir A.Morkūnas supažindino  su  suvirintojų darbais, pademonstravo vieną iš suvirinimo būdų.  Svečiai galėjo pasimatuoti suvirintojo apsauginį šalmą ir stebėti suvirinimo procesą.

          Profesijos mokytojas V. Čėsna supažindino su elektriko – elektromechaniko specialybe : nurodė pagrindinius reikalavimus ir reikalingas charakterio savybes mokantis šios sunkios, bet labai paklausios specialybės, pabrėžė bendravimo kultūros svarbą, kaip pagrindinę grandį tarp energijos tiekėjų ir vartotojų. Svečiai praktiškai pamatė, kaip vykdomi montažo ir elektros įrengimų valdymo darbai, pabandė paleisti  elektros variklius ir elektros instaliavimo grandines. Mokytojas pakvietė rinktis šią specialybę, nes be elektros neįmanomas šiuolaikinis gyvenimas. 

          Moksleivi, tikriausiai apgalvojai galybę variantų ir jau turi savo trokštamos profesijos modelį. Įvertink savo realias galimybes, apsvarstyk tėvų, draugų ir mokytojų patarimus ir sek savo svajone. Sėkmės!O mes lauksime Jūsų.

Regina Juknevičienė, ugdymo skyriaus vedėja  

Žinių turnyras ,,Lietuva 2018- tai aš“

          Lietuvoje plaka tūkstančiai karštų, tėvynę mylinčių širdžių, o jose telpa visa Lietuva- visa jos praeitis, dabartis ir ateitis. Valstybės atkūrimo akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per Šimtmetį, kokius svarbius tikslus keliame sau artėjant naujam- antrajam Šimtmečiui. Siekiant, kad mūsų moksleiviai nepamirštų didžiuotis, jog yra nepriklausomos Lietuvos valstybės dalimi, visoje šalyje vyksta įvairūs renginiai.

          Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos moksleivių komanda buvo pakviesta dalyvauti Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų žinių turnyre ,,Lietuva 2018-tai aš“, kurį organizavo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras ir Kauno technikos profesinio mokymo centras. Renginio tikslas – ugdyti moksleivių pilietinį sąmoningumą, aktyvumą, iniciatyvumą, bendradarbiavimą. Moksleiviai turėjo įveikti penkis turus. Intrigavo įdomios užduotys iš Lietuvos kultūros, kalbos, literatūros, istorijos, geografijos, politikos sričių. Mūsų mokyklai atstovavo penkių moksleivių komanda: Auksė Čėsnaitė (14mr), Justina Žičiūtė (15mr), Modestas Selevas (9žū), Justas Taparauskas (3sl), Tautvydas Zaksas (15mr) ir mokytoja R.Ivaškevičienė. Nesitikėjome įveikti rimtus konkurentus, bet mums pavyko. Šiame turnyre iškovojome pirmą vietą. Tikrai ne dovanos ar diplomai buvo svarbūs, o tikėjimas, pasitikėjimas savimi. Mintis, kad mes ,,ne pėsti“ ir galime žinių ir noro dėka pasiekti daug.

          ,,Aš mylėjau ir myliu Lietuvą, nes tai mano Tėvynė, mano gyvybė, mano džiaugsmas ir pasididžiavimas“,- tokie Vaižganto žodžiai turi rasti vietą kiekvieno lietuvio mintyse.

Rita Ivaškevičienė  

PIEŠTUKAS

Mūsų pomėgis...

          ,,Kiekvienas iš mūsų esame unikalūs. Vieniems patinka klausytis muzikos, kiti domisi sportu, o mes piešiame. Tai mūsų laisvalaikio leidimo būdas.Dažnas klausia: ,,Iš kur tai jumyse?“ Atsakyti keblu...Niekas iš šeimos narių tuo neužsiėmė.Tiesiog, kažkada vaikystėje pabandėm, patiko ir  ,,prilipo“. Gal pomėgis piešti ateityje taps gyvenimo būdu? Ką gali žinoti...“

          Taip mano mūsų mokyklos vienuoliktokai  Evelina Zagurskaitė (15 mr) ir Klaidas Urbanavičius (22 st), surengę personalines darbų parodas. Džiaugiamės turėdami progą išvysti jų piešinius ir linkime naujų idėjų. Tegul neaplenkia jūsų mūza.

Literatų būrelio informacija

Kalėdinė mugė

Prabėga metai nesiklausę, nesitarę,
Atrodo, visa buvo vakar ir staiga –
Tik vieną mažą užverti lapelį
Ir pamatai, kad metų jau nėra…

          Atrėja didžiosios metų šventės, tad šurmulys, pakili nuotaika- neišvengiami dalykai.

          Mūsų mokykloje užbaigti šiuos metus sumanyta kitaip: surengėme Kalėdinę mugę.Žinoma, lankėmės ne vienoje šventinėje mugėje, bet tokioje- tikrai ne. Ši mugė ypatinga, vienintelė ir nepakartojama, nes į sukurtus stebuklus teko įdėti fantazijos, meilės, išmonės, šilumos.Be abejo, reikėjo įvaldyti gebėjimą savo produktą parduoti, iškeisti, o gal ir dovanoti.Juk taip, žingsnis po žingsnio, mokomės verslumo.Ant prekystalių galėjome išvysti visko: tortų, pyragų, sausainių, gėrimų,kalėdinių žaislų, atvirukų, suvenyrų…

          Dainavome, šokome, degustavome, skaitėme literatų būrelio parengto stendo medžiagą apie šventes.

          Po Direktoriaus J.Jočiūno ir ekonomikos mokytojos R.Adomaitienės sveikinimo žodžių ir dovanų kelias valandas mėgavomės mugės šurmuliu.

          Linkime visai mokyklos bendruomenei, kad  Kalėdų senis dovanotų džiaugsmą glėbiais, sveikatą maišais, o liūdesiui lai nepalieka vietos.

                                                        Literatų būrelio nariai  

Šventės- naujų įspūdžių metas...

          Laikrodis skaičiuoja paskutines šių metų minutes...Skubame atlikti tai, apie ką svajojome, kalbėjome, planavome. Gruodžio 14 d. 22 st grupės vaikinai kartu su auklėtoja vyko į Kauną turėdami kelis tikslus.

          Visų pirma, įkvėpti artėjančių švenčių nuotaikos: pasigrožėti miesto egle, šalia esančiomis ledo skulptūromis, išvysti šurmuliuojančią mugę.

          Visų antra, aplankyti atnaujintą Maironio lietuvių literatūros muziejų: ne tik aštuonių kambarių butą, bet ir trečiame namo aukšte įrengtą edukacinę erdvę, kur galima sukti ruletę ir atsakinėti į klausimus, persirengti tarpukario meto rūbais, sudėlioti dėlionę.

          Visų trečia, pabuvoti teminėje Kauno IX forto ekskursijoje ,,Sunkiųjų darbų kalėjimas“: užeiti į įvairias patalpas (miegamąją zoną, įvairaus tipo karcerius, prausyklą) ir patiems išbandyti vienos ar kitos patalpos ,,skonį“.

          Tad, pasisėmę naujų potyrių, lauksime, ką dovanos mums ateinantys metai.

 

                                                                                                      Auklėtoja Rita Ivaškevičienė

Viktorina

Žinių mūšis ,,Saugus ir sveikas“

          Lapkričio 21 dieną Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykloje vyko žinių mūšis ,,Saugus ir sveikas“, kurį organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (atstovė A.Petraškienė) ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos komisariato Veiklos skyrius (atstovė I. Budrikienė). Renginyje dalyvavo septynių klasių komandos po 4 moksleivius. Keturių etapų metu moksleiviams teko paplušėti atsakant į klausimus, susijusius su kelių eismo taisyklėmis, saugumu, su sveikos gyvensenos ypatumais. Susumavus konkurso rezultatus paaiškėjo, kad dvi vienuoliktokų klasės komandos dalinosi prizinėmis vietomis: pirmoji vieta atiteko 22 st vaikinams (M.Jurevičius, L.Meškas, K.Urbanavičius, L.Zakarevičius), o antroji 15 mr/9žū komandai (J.Banevičiūtė, M.Selevas, M.Ščerbavičiūtė, L.Šniolis). Garbingą trečią vietą pelnė dvyliktokų komanda- 21e/8 žū grupės atstovai (E.Globys, P.Jackevičius, D.Novikovas, V.Vidugiris). Ne ką prasčiau savo žinias demonstravo ir kitų grupių moksleiviai, tad atminimo dovanėles (atšvaitus, rašiklius, sąsiuvinius, saldėsius)  gavo visi. Juk svarbu yra dalyvauti, sužinoti ką nors naujo.

 

Modestas Jurevičius, 22 st grupė  

Minėjome Tolerancijos dieną

          Lapkričio 16 dieną pasaulis mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Kas yra tolerancija? Iš esmės, tai yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori. Tačiau jei nuolatos kalbėsime  neigiamai apie kitus, juos kaltinsime nebūtais dalykais, įžeidinėsime ir raginsime su jais susidoroti, tikėtina, kad prieš mus bus imtasi ne tik teisinių veiksmų, bet ir susilauksime komentarų, mus pačius  ims kaltinti netolerancija.

          Šiais metais tolerancijos dienos simbolis-rankos.  Mūsų mokyklos grupių atstovai ( 22st , 13mr/7pb , 15v/9žū, 8ak, 14mr/8pb , 21st/3sl ) atliko kruopščius namų darbus, dalinosi mintimis, kaip jie supranta tolerancijos sąvoką. Turėjome progos paskanauti su meile keptų pyragaičių, simbolinio torto, pasigrožėti piešinių paroda, 21 st grupės vaikinų pagaminta medine dėlione. 22 st grupės vaikinai įteikė netikėtų dovanų-  net 50  pintų apyrankių, į kurias ,,sudėta”  daug kruopštaus darbo. Renginio pabaigoje žodį tarė mokyklos direktorius Jonas Jočiūnas ir  įteikė padėkos raštus.

          Taigi, nepamirškime, kad tolerancija- tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Būkime tolerantiškais ne tik šią dieną , bet ir visada.

 

Sandra Jakštytė

Literatų būrelio narė

Integruotos pamokos

          Dažnas sutiktų, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti, kad geresnė pamoka tuomet, kai gali pakilti iš mokyklinio suolo ir aplankyti tam tikras vietas. Taip ir mes, 22 st grupės moksleiviai su auklėtoja R.Ivaškevičiene ir pavaduotoja ugdymui R.Juknevičiene nusprendėme, jog istorijos, lietuvių kalbos ir etikos pamokos bus kitokios. Tad noriu pasidalinti bent keliomis mintimis iš to, ką matėme ir ką sužinojome.

          Pirmoji mūsų stotelė-Vilniaus Seimo rūmai.Turėjome unikalią galimybę pamatyti, kur renkasi ir kur dirba mūsų šalies valdžios atstovai. I rūmuose dauguma kabinetų skirti Seimo nariams, jų padėjėjams. Iki II rūmų rekonstrukcijos šiame pastate buvo pagrindinė įstatymų leidėjų Plenarinių posėdžių salė. Šioje salėje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybė. Dabar Kovo 11-osios salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti.Kadangi tądien posėdžiai nevyko, tai mes galėjome pasėdėti jų kėdėse ir įsivaizduoti save jų vietoje. Neblogas jausmas ! II rūmuose yra naujoji Seimo plenarinių posėdžių salė. Rūmuose įkurdinta Seimo kanceliarija, ten pradedamos Seimo lankytojų ekskursijos. Šiuose rūmuose yra įrengtos darbo vietos žiniasklaidos atstovams: Spaudos konferencijų salė, Žurnalistų kambarys, interviu stendai.Šalia III rūmų, minint septynioliktąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines, atidarytas  Sausio 13-osios memorialas. Erdvinis stiklo statinys dengia barikadų, juosusių parlamentą – „Lietuvos širdį“, fragmentą ir koplytstulpį.

          Pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, aplankėme Vilniaus universitetą -pirmąjį ir didžiausią Lietuvos universitetą, įkurtą 16 amžiuje. Jame profesoriavo ir mokėsi daug garsių asmenybių: istorikas J. Lelevelis, poetai A. Mickevičius ir J. Slovackis, istorikas S.Daukantas, rašytojas, poetas ir literatūros mokslininkas Č. Milošas.Universiteto rūmų ansamblyje yra 13 kiemelių. Iš jų didžiausi ir svarbiausi yra keturi: Didysis (P. Skargos), M. K. Sarbievijaus, Bibliotekos ir seniausias – Observatorijos.Lankėmės įspūdingoje universiteto bibliotekoje , įkurtoje 1570 m. ir iki šių dienų išlikusioje autentiškose erdvėse. Bibliotekoje saugoma apie 5,2 mln. dokumentų. Šiuo metu biblioteka turi apie 36 000 registruotų vartotojų. Retų spaudinių skyriuje sukaupta apie 170 000 vienetų XV–XX a leidinių. Tai didžiausia senųjų dokumentų saugykla Lietuvoje. Skyriuje saugomi tokie unikalūs leidiniai, kaip M. Mažvydo ,,Katekizmas”, M. Daukšos ,,Katekizmas”.Baltosios salės grindys išklotos akmeninėmis smiltainio plokštėmis. Siaurais laipteliais  kilome į išlikusį vieną iš dviejų Observatorijos bokštelių ir iš paukščio skrydžio žvalgėmės po sostinę. O universiteto bažnyčioje klausėmės galingiausių Lietuvoje vargonų muzikos.

          Neišdildomi įspūdžiai bei motyvacija ir ateityje turėti tokių pamokų. Ačiū organizatoriams.

                                                                                                                    Rolandas Štuikys, 22 st

Pomidorų fiesta

          ,,Ruduo-gėrybių metas”-tokius žodžius girdime dažnai.Tad mums,  būsimiems maisto ruošimo specialistams, šį metą reikia atsiraitoti rankoves ir stebinti aplinkinius savo pagamintais šedevrais.

           Dalyvauti sveiko maisto šventėje panoro ne tik būsimieji virėjai, bet ir kitų specialybių moksleiviai, mokytojai.Stalo karaliumi pasirinkome raudonskruostį pomidorą. Kodėl? Atsakymas paprastas.Pomidoruose daugybė vitaminų A,C,E.Ši daržovė vandeninga ir nekaloringa, itin tinkanti prižiūrintiems savo kūno linijas .Jis lieknina jus, bet ne jūsų piniginę…Įdaryti, kepti pomidorai, gausybė salotų, užkandėlių, muzika, patiekalų pristatymas, pagyrimo raštai…-taip leidome pietų pertrauką mokyklos foje.

          Nedidukė šventė, tačiau tikrai daugeliui praskaidrino nuotaiką.Kad kažkas gyvenime dažna ir įprasta, tai nereiškia, kad paprasta ir nevertinga.

 

                                                                                                          Greta Ramanauskaitė, 14 mr  

Klasės valandėlė kitaip...

          Kuris iš berniukų vaikystėje nesvajojo tapti gaisrininku?

          Tad  šiltą  rugsėjo  dieną  22 st grupės moksleiviai kartu su auklėtoja R.Ivaškevičiene turėjo galimybę bet akimirkai prisiliesti prie šios svajonės ir susipažnti iš arčiau su pavojingo ir labai prasmingo ugniagesių  darbo specifika. Lankėmės Kaišiadorių rajono priešgaisrinėje tarnyboje, kur mus svetingai  priėmė buvęs mūsų mokyklos moksleivis Donatas Vinickas, ugniagesiu  dirbantis mūsų rajone dešimt metų. Išgirdome, nuo ko dažniausiai kyla gaisrai,  kaip jų išvengti, kur galima mokytis šio amato ir kokios ateities perspektyvos. Juk norint  tapti gaisrininku, reikia ne tik noro, drąsos, bet ir moralinio bei fizinio pasirengimo.

          Norėtume palinkėti visiems ugniagesiams drąsos, ištvermės, energijos jų nelengvame darbe.

                                                                                                Jonas Mickevičius, 22 st  

Kareivystės meno pamokos

          Rukla- tai miestelis, įsikūręs Jonavos rajone, netoli Kaišiadorių, tad privalu kaimyniškai bičiuliautis.

          Jau ne pirmą kartą mokykloje sulaukiame svečių iš ten įsikūrusių penkių Lietuvos kariuomenės padalinių. Atvykę kareiviai mums papasakojo apie Lietuvos Respublikos kariuomenės struktūrą bei dislokacijos vietas, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko užduotis, vykdomus bazinius karinius mokymus, kurių tikslas - parengti Lietuvos kariuomenei karius, gebančius atlikti individualias užduotis taikos ir kovinių veiksmų metu, ugdyti karių savybes ir vertybes, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, būtinų ginklu ginant valstybę. Susidomėjimo sulaukė ir filmuota medžiaga bei atsivežti eksponatai, kuriuos galėjome apžiūrėti. Sužinojome, kad pagrindinis Lietuvos kariuomenės ginklas yra automatinis šautuvas ,,G-36", dar kitaip karių vadinamas ,,Gieškė", taip pat naudojami ,,M-16", ,,M-14", ,,AK-4" automatiniai ginklai, kulkosvaidžiai ,,FN MAG", ,,MG-3", pistoletai ,,COLT M1911A1", ,,Browning"; ,,Glock 17". Buvo kalbėta ir apie kario profesijos studijų bei darbo galimybes.

          Šiandien, kai pasaulyje nėra labai stabili politinė padėtis, kiekvieno piliečio reikalas yra ir veiksmais, jei to prireiktų, įrodyti meilę Tėvynei.

 

                                                                 Jonas Mickevičius, 22 st  

2016 - 2017

Sėkmingo kelio, absolvente!

Būna dienų, kada lieka vien džiaugsmas,

Geros vien akys ir žodžiai geri-

Skamba ir aidi pavasario gausmas,

Laimė ateina žiedų sūkury…

          Birželio 29-oji  buvo 98-iems mokyklos moksleiviams ypatinga ne tik tuo, kad ji-paskutinė šių mokslo metų šventė, bet ir tuo, kad  dalis jų  sėkmingai įveikė didįjį mokyklinių metų išbandymą.

          Mokyklos duris su nerimu, grauduliu, o gal ir džiaugsmu, užveria net keturių grupių moksleiviai: 6pb /12mr  (auklėtoja M.Stanislauskienė), 19 st (auklėtojas A.Morkūnas), 19e / 6žū (auklėtojas J.Žukauskas) ir 7 ak (auklėtoja R.Adomaitienė). Jiems buvo įteikti brandos atestatai bei profesinio mokymo diplomai, padėkos raštai. Šiandien gauti mokyklos baigimo dokumentai jiems taps raktu atveriant savarankiško gyvenimo duris. Duris, už kurių laukia tikrasis gyvenimas, kartais primenantis zebrą: bus baltos, bus ir juodos spalvos.

          Ši laida duvo išskirtinė, savita: gausus būrys  nominuotų už mokslą (jų nuotraukos puošė mokyklos garbės lentą), sėkmingai įveikusių pasirinktus valstybinius brandos egzaminus. Ne vienas jų respublikiniuose konkursuose sėmėsi profesinės patirties, mokykloje vedė renginius, demonstravo vokalinius gebėjimus, aktyviai dalyvavo mokyklos gyvenime.

          Su savo mokykla atsisveikinantys moksleiviai-tarsi iš saugaus lizdo išskrendantys paukščiai. Jauni sparnai plasnoja, kelia, jų nebaugina bekraštė erdvė ir beribiai toliai. O kiekvienas mokytojas, išlydėdamas nepastebimai išaugusius vaikus, nori palinkėti jiems giedros padangės, sėkmingo skrydžio, ieškoti ir būtinai rasti savąjį kelią, nebijoti suklysti, drąsiai siekti savo svajonės. Sėkmingo skrydžio savo svajonių link!

 

Rita Jūratė Ivaškevičienė

TARPTAUTINIAI PROJEKTAI KAIŠIADORIŲ TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO MOKYKLOJE

          Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla jau eilę metų aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose siekdama didinti tarptautinio bendradarbiavimo mastą švietimo srityje, tobulinti mokymo procesą, atnaujinti mokymo programas, kelti moksleivių tarpkultūrinio sąmoningumo ir supratingumo žinių lygį, visuomeniškumą ir tolerantiškumą. Erasmus+ programa, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, suteikia galimybes moksleiviams ir mokytojams išvykti į stažuotes užsienyje.

          Jau šią vasarą KTVM absolventai pagal projektą „Priedas prie diplomo“ išvyksta į stažuotes Maltoje, Jungtinėje Karalystėje ir Italijoje. Stažuočių metu absolventai realiose darbo vietose įgis specifinių profesinių kompetencijų, pakels jau turimų profesinių įgūdžių lygį, ypač kreipiant dėmesį į jų atitikimą šiandieninei darbo rinkai. Reali darbo patirtis įmonėse ugdys absolventų verslumą, paskatins iniciatyvumą, savarankiškumą, sugebėjimą prisitaikyti prie darbo rinkos bei sąlygų bet kurioje šalyje, orientuotis verslo aplinkoje ir kritinėse situacijose.

„Inovacijos statybų aikštelėje“ - tai projektas, kurio pagrindinis tikslas – realiose darbo vietose tobulinti ir gilinti statybos paslaugų sektoriaus moksleivių praktinius įgūdžius, specifines kompetencijas ir bendruosius gebėjimus, siekiant geresnės darbo kokybės bei lengvesnės integracijos į darbo rinką.

          Tuo tarpu pagal projektą „Gero apetito“ virėjo specialybę studijuojantys moksleiviai stažuočių užsienyje metu tobulins savo praktinius įgūdžius, specifines profesines ir bendrąsias kompetencijas.

          „Pažink prieš teisdamas“ – tai mobilumo projektas skirtas Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytojams, kurie turės galimybę kelti savo kvalifikaciją dalyvaudami stažuotėse užsienyje. Šio projekto tikslas - tobulinti mokymo specialistų edukologinius, psichologinius, pamokų vedimo ir klasių valdymo sugebėjimus, siekiant skatinti toleranciją, kovą su patyčiomis, diskriminacija ir etniniais konfliktais mokyklose. Projektas “ES šalių patirtis taikant pameistrystę“ suteiks galimybę mokyklos personalui susipažinti su praktinio mokymo organizavimo pameistrystės forma

          Dalyvaudami projektuose profesijos moksleiviai bei mokytojai stažuosis Ispanijoje, Italijoje, Maltoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje ir Prancūzijoje.

          Projektų stažuočių metu įgytos ir pagilintos profesinės bei bendrosios kompetencijos teigiamai įtakos būsimų projekto dalyvių karjerą, suteiks pranašumą ieškant darbo arba pasitikėjimo savimi kuriant privatų verslą. Šių projektų metu moksleiviai pagerins savo turimų profesinių, kalbinių, psichologinių žinių ir gebėjimų lygį, pasirengimo įsilieti į bendrą Europos darbo erdvę galimybes, pagerins asmenines nuostatas ir įgis europietišką mąstymą bei požiūrius. Moksleiviai realiai susipažins su ES darbo rinkos keliamais profesiniais reikalavimais įvairių specialybių darbuotojams, pagilins savo profesines, kalbines, kultūrines žinias. Moksleiviai taip pat įgis tarptautinio bendravimo patirties, užmegs naujų pažinčių, susipažins su stažuotės šalies kultūra, o dirbdami užsienio kolektyvuose geriau išmoks užsienio kalbą. Visas stažuotes pilnai finansuos Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

          Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektų vadovė                                                                                                                                 Dalia Mockeliūnienė

Susitikimas su kariaIS

          Gegužės 9 d. mokyklos bendruomenė turėjo galimybę pasiklausyti  karių savanorių paskaitos. Jie pateikė daugybę faktų, atsakė į rūpimus klausimus bei supažindino su KASP (Krašto apsaugos savanorių pajėgų) struktūra.

          Vienas iš pirmųjų aptartų dalykų buvo grėsmės. Juk niekada nežinome, kada gali tapti šalyje nesaugu. Sužinojome, jog sausumos pajėgos yra gausiausios Lietuvoje.

          Kitas paliestas klausimas buvo emigracija, kadangi ši tema aktuali beveik kiekvienam lietuviui. Savanoris V.Babeckas perskaitė žinutę nuo buvusio, dabar emigravusio, kario.  Manau, salėje  neliko nė vieno, kurio nesujaudino šis laiškas. Emigracija -tai lyg namas: jei iš jo pradėsi traukti plytas, greitu laiku namas sugrius. Taip pat ir šalis: jei neliks joje gyventojų, valstybė nustos egzistuoti. Kodėl verta išsaugoti Lietuvą? Daugybė priežasčių, kurias mes suvokiame: kalbame seniausia pasaulyje kalba, turime išskirtinę istoriją, kultūrą, tradicijas, papročius, o ką jau kalbėti apie kultūrinį paveldą ar kerinčius gamtos kampelius...

          Ir pabaigai: dar kartą pamąstykime, kas mes esame, kur mes einame, kokios ateities sau ir ateinančioms kartoms linkime?

Literatų būrelio narė Vilma Raugaitė

Protų kova

          Jau penktąjį kartą mokykloje vyko visų pamėgtas ir nekantriai lauktas ,,Protų mūšis“. Moksleiviai galėjo išbandyti savo erudiciją įvairiose srityse, nes net dešimties dalykų mokytojai jiems parengė įdomių klausimų (ne tik lietuvių, anglų kalbų, matematikos, chemijos, istorijos, bet ir muzikos, kūno kultūros).  Dešimties komandų atstovams ( po du moksleivius iš klasės) teko grumtis  šešiuose turuose. Nugalėtojais tapo dvyliktokai  D.Klimavičius ir R.Paulauskas ( 20e/7žū), surinkę 39 taškus iš 60 galimų. Tik keliais taškais atsiliko vienuoliktokų vaikinų A.Girdžiaus ir J.Taparausko komanda ( 21st/3sl), o trečiąja vieta  dalinosi 9 ir 10 klasės.

          Malonu renginio metu buvo matyti susikaupusius, poroje dirbančius, su atidumu ,,gliaudančius“ nelengvas užduotis moksleivius. Teko dar kartą įsitikinti, kad smagu pelnyti laurus. O juk tai nėra labai sudėtinga: reikia skaityti...                                                                                                                                                 Pastabėlė: blogos knygos užduoda daugiau klausimų, negu duoda atsakymų, geros knygos duoda daugiau atsakymų, nei užduoda klausimų.Tad skaitykime geras knygas.

Rita Ivaškevičienė

Žemė- mūsų namai

          Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Pasaulinė Žemės diena  mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

          Žemės dienos minėjimas – ne tik graži šventė. Mokyklos mokiniai dalyvavo dviejuose ,,Protų mūšio“ kovose. Tikimės, jog buvo tų, kurie prisiminė tai, ką žinojo, ir džiaugiamės už tuos, kurie pasinaudojo proga papildyti žinių bagažą.

          Iš šešių 11-12 klasių komandų labiausiai mūsų Žemės išsaugojimo būdus, gyvūniją ir paukščius pažįstanti buvo 21E/8ŽŪ grupė. Antrosios liko 13MR/7PB grupės merginos. 9-10 klasių kategorijoje nepralenkiamos buvo 10 klasės merginos. Sveikiname nugalėtojus!

 

                                                                                                                 Irūna Kazakevičiūtė, 7 pb  

Lietuvių kalbos dienos

          Tai daugybė vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių. Lietuvių kalbos dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telkia užsienio lietuvių bendruomenes, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didina lietuvių kalbos prestižą. Juk  kalba yra įvairiausių žinių aruodas. Ji atstoja geriausią senovės dokumentų rinkinį. Kalba – tai mūsų archyvas. Kalboje, it stebuklingame veidrodyje, atsispindi tautų gyvenimas,  kultūra,  santykiai su kaimynais. Kalba turi daug rankų – priglausti, atleisti, paguosti, apglėbti, sutaikyti, sujungti…

          Šiuo laikotarpiu mūsų mokykloje vyko net septyni projektai, kurių metu 9-12 klasių moksleiviai ir piešė, ir rašė, ir kitokias užduotis atliko.

          Aktyviausi konkurso ,,Kūrinio iliustracija”dalyviai buvo mūsų jauniausieji-9 ir 10 klasių moksleiviai. Jų piešinių paroda vestibiulyje galėjome grožėtis kelias savaites.

          21 amžius-technologijų amžius, kuomet išmaniosios technologijos baigia išstumti laiškus, rašytus ranka. Ar tikrai nebemokame dailyraščiu rašyti?Pasirodo, mokame.Moksleiviai noriai dalyvavo ,,Gražiausios rašysenos savininko “ konkurse.Merginų grupėje  prizines vietas pelnė Monika Galubickaitė (13 mr),Indrė Stelmokaitė (7 pb),Aistė Karnilaitė (9 klasė),o vaikinų grupėje-Dovydas Klimavičius (20e),Ovidijus Ašmena (7 žū), Lukas Karnila (20 st).

          Mokame ne tik gražiai rašyti, bet ir puikiai reikšti mintis.Tą įrodė konkursas ,,Laiškas kūrinio personažui ar rašytojui”.Vertinimo komisijai išties teko sunkus uždavinys išrinkti geriausius darbus. 9-10 klasių kategorijoje geriausiais tapo Jurgitos Banevičiūtės (10 kl.) ir Oskaro Šalčiaus (10 kl.), o 11-12 kl. kategorijoje- Monikos Galubickaitės (7 pb) ir Gretos Ramanauskaitės (14 mr)laiškai.

          R.V.Emersonas teigė, kad kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje, atneša savo akmenį.Mes nesame abejingi tam, kaip atrodo mūsų kalba ir koks jos likimas, tad net 39 mokyklos moksleiviai kartu, galime drąsiai teigti, su viso pasaulio lietuviais, rašė Nacionalinį diktantą.O vykęs mokykloje ,,Raštingiausio mokyklos moksleivio” konkursas išaiškino nugalėtoją. Ja tapo dvyliktokė Vestina Grendaitė (7 pb).

          Itin aktyviai mokiniai rungėsi dviejose viktorinose, kuriomis ir baigėme lietuvių kalbos dienas.Viktorinos ,,Mokėsi žodį- rasi teisingą kelią” metu teko pasukti galvas ir atlikti įdomias užduotis, susijusias su mūsų gimtąja kalba. Nugalėtojomis tapo 7 pb grupės merginos Irūna Kazakevičiūtė ir Kamilė Petravičiūtė, antroji vieta atiteko Vytautui Bareikai ir  Pauliui Jackevičiui  (21 e), trečioji- Lukui Karnilai ir Vismantui Nekrašui (20 st). O viktorina ,,Ką aš žinau apie Lietuvą?” vertė prisiminti ne tik lietuvių kalbos, bet ir istorijos faktus. Nugalėtojomis tapo dvyliktokių (7pb/13mr) merginų komanda. Antroji vieta atiteko būsimų elektrikų (20 e) komandai, o trečioji- 21e/8žū grupės vaikinų komandai.

          Malonu jausti, kad mūsų auganti karta supranta, jog lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime, kurį privalome branginti ir saugoti.

                                                                                           

                                                                                                               Rita Ivaškevičienė

Liko šimtas dienų...

Liko šimtas dienų tarp klasės draugų,

Liko šimtas dienų tarp geltonų suolų,

Vienas šimtas dienų svajomis apsuptų,

Vienas šimtas dienų, kai jauties čia savu!

 

          Ankstyvą vasario 22-osios rytą  mokykla šurmuliavo nuo vienuoliktokų, kurie pasitiko į mokyklą skubančius savo vyresniuosius draugus- dvyliktokus. Pagaliau šimtadienis! Visur tvyrojo pakili nuotaika, kurią dar labiau sustiprino muzika, akį rėžiantys šimtukai ir aplink besisukiojančios damos su džentelmenais...

          Dvyliktokų laukė ne tik malonios staigmenos, bet ir surengtas pobūvis Holivude, kurio metu jiems  buvo įteiktos įvairios nominacijos. Kas gali būti maloniau, nei galimybė žingsniuoti raudonu kilimu? Neapsieita ir be užduočių: spėliojome dainas, buvo patikrintas ir  dvyliktokų budrumas, vikrumas, šokome, dainavome.

          Nuoširdų sveikinimo žodį tarė  mokyklos direktorius J. Jočiūnas, palinkėdamas sėkmės brandos egzaminų maratone.

          Nurimus šurmuliui apie šventę primins tik šimtadienio kalendorius, kuriame kasdien liks vis mažiau ir mažiau dienų iki egzaminų.

 

 

                                                                                            Irūna Kazakevičiūtė, 7 pb  

,,Žiema, bėk iš kiemo…”

          Užgavėnės –  žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda gavėnia- susikaupimo, rimties ir prisikėlimo laukimo metas, kuomet draudžiama „uliavoti“, šėlti, triukšmauti- trunkanti iki Velykų.

          Šių metų Užgavėnės Lietuvoje šalčio nesukaustytos ir be sniego. Deja, neteko pasivolioti jame, kad metai būtų derlingi, ir tarsi nėra ką vyti iš kiemo. Bet mūsų mokyklos bendruomenė apsidraudė vieningai uždainavusi: ,,Žiema žiema, bėk iš kiemo…"

          Vidurdienį šventės dalyviai turėjo progą paskanauti ir mokinių, ir mokytojų gamintų blynų. Buvo išrinktas skaniausias ,,Blynų blynas’’. Jį pagamino jau beveik profesionalės- 7 pb/13 mr grupės mokinės.

          Tikimės, jog visi sočiai prisivalgėte, kad buvo skanu, ir jokios negandos jūsų šiais metais nepuls!

 

Irūna Kazakevičiūtė, 7 pb  

Nacionalinis diktantas- daugiau negu rašyba

          Vasario 24-ąją jau dešimtąjį kartą visi lietuvių kalbos mylėtojai 45 minutes savo laiko skyrė kalbos žinių pasitikrinimui-rašė Nacionalinį diktantą.

          Tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis jo tikslas- paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Nacionalinio diktanto rašymas nėra vien tik gimtosios kalbos gramatikos žinių patikra. Tai  mūsų bendrystės puoselėjimas, kurį kuriame per kalbą. Kasmet vis didėjantis rašančiųjų būrys įrodo, kad meilė gimtajai kalbai mus vienija. Juk ši akcija- daugiau negu rašyba.

          Net 39 mūsų mokyklos moksleiviai ir mokytojai panoro dalyvauti šiame projekte. Aktyviausios buvo 8pb/14 mr merginos (10). Taip pat rašė 7 dešimtokai, po penkis mokinius iš 7pb/13mr ir 9 kl., po keturis iš 21st ir 20 st klasių.

          Ačiū jums visiems, kad atėjote, išdrįsote, bandėte.

Rita Ivaškevičienė